فراخوان

 

TechChi-Logo-RGB1 (2) معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با هدف ارتقاء فرآیند انتقال فناوری، در نظر دارد نسبت به شناسایی و ارزیابی مشاوران مدیریت در حوزه انتقال فناوری به‌عنوان یکی از ارکان نظام انتقال فناوری اقدام نماید. هدف از اجرای این طرح ایجاد فهرستی از خبرگان صنعتی در حوزه انتقال فناوری و ایجاد بستری برای حمایت‌های دولت از فرآیند انتقال فناوری (همچنین مشاوره در این حوزه) است. شرکت‌های مشاوره‌ای که در این طرح ارزیابی و انتخاب می‌شوند، بسته به صلاحیت آن‌ها به شرکت‌های متقاضی دریافت خدمات مشاوره انتقال فناوری معرفی می‌گردند.
لازم به ذکر است، ۷۰ درصد هزینه ارزیابی ۵ شرکت اول شرکت‌کننده در طرح و ۵۰ درصد هزینه ارزیابی باقی شرکت‌ها تا سقف ۵۰ میلیون ریال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌صورت یارانه پرداخت می‌شود.
 در این طرح شرکت‌ها طی چهار مرحله زیر توسط کارگزار معرفی‌شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرند:


 مرحله اول)
در این مرحله شرکت‌های مشاوره علاقه‌مند به مشارکت در این طرح شناسایی می‌شوند و با تکمیل فرم فراخوان طرح شناسایی و ارزیابی در حوزه انتقال فناوری، شرکت‌ها موافقت اولیه خود جهت شرکت در این طرح را اعلام می‌کنند. هدف از این مرحله تهیه فهرستی از فعالان در حوزه انتقال فناوری است.


 مرحله دوم)
در این مرحله پس از استخراج فهرستی از مشاوران مدیریت در حوزه انتقال فناوری، موضوعاتی در حوزه انتقال فناوری برای شرکت‌های مشاوره ارسال می‌شود این موضوعات  به‌صورت پرسشنامه با سؤالات باز در اختیار شرکت‌ها قرار داده خواهد شد و پاسخ این سؤالات در قالب پاورپوینت و به‌صورت حضوری توسط شرکت متقاضی ارائه خواهد گردید.


مرحله سوم)
در این مرحله با توجه به اهمیت صحت ارزیابی و استخراج نتایج قابل‌استفاده برای توسعه شرکت و تقویت نقاط قابل‌بهبود، کارگزار با اعزام کارشناسان ارزیابی فناوری خود در محل مشاور نسبت به انجام بررسی‌های حضوری اقدام می‌نماید و طی آن بخش دیگری از فعالیت‌های مشاوران موردبررسی دقیق‌تر قرار می‌گیرد.


 مرحله چهارم)
در این مرحله، کارگزار با توجه به اطلاعات جمع‌آوری‌شده از مطالعه مستندات و بازدید میدانی نسبت به ارزیابی اطلاعات با استفاده از مدل‌های در نظر گرفته‌شده اقدام می‌نماید.
شرکت‌های مشاوره از منظر 9 شاخص اصلی و تعدادی شاخص فرعی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این شاخص‌ها عبارت‌اند از:
ارزش پیشنهادی به مشتری،
فروش و رشد سود،
روابط مشتری،
کیفیت درآمد حاصل از خدمات،
دارایی‌های نامشهود،
فرآیند بازاریابی و فروش،
وفاداری مشتریان،
کیفیت مدیریت،
توانمندی در مشاوره انتقال فناوری؛
 در این مرحله برای اطمینان از نتایج ارزیابی و همچنین شفاف‌سازی برخی از موارد، ممکن است برخی از مستندات مرتبط با ارزیابی از شرکت‌های مشاوره درخواست گردد.


 مرحله پنجم)
در مرحله آخر کارگزار نتایج اولیه را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال می‌کند و همچنین با تخصیص یک صفحه اختصاصی با شناسه کاربری و رمز عبور به هر یک از شرکت‌ها نتایج تفصیلی در این صفحه قابل‌مشاهده خواهد بود. همچنین فرصتی جهت بررسی مشکلات احتمالی و در صورت نیاز ارزیابی مجدد شرکت مشاوره با ارسال مدارک جدید تعیین خواهد شد.


 برای دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد مربوطه (آقای دهقانی) تماس بگیرید:
شماره تماس: 22604485-021
پست الکترونیکی: dehghani@techchi.ir
لینک فراخوان در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری